Doradca kredytowy - czy warto skorzystać z jego pomocy? - ipprojekt.pl

Doradca kredytowy - czy warto skorzystać z jego pomocy?

Wybór kredytu hipotecznego może okazać się nie lada wyzwaniem. Samo zapoznanie się z wieloma ofertami będzie żmudnym i trudnym zajęciem. Każdy bank posiada własne metody na wyliczanie zdolności kredytowej, w związku z tym nie każda placówka będzie skłonna podpisać umowę. Jeśli sprawy dotyczące kredytu są zbyt zawiłe i niezrozumiałe, a formalności przerażają, warto skorzystać z pomocy specjalisty jakim jest doradca kredytowy warszawa.


Kim jest doradca kredytowy i co robi?


Jest to osoba pełniąca funkcję pośrednika między bankiem, a klientem. Doradca swoją prace zaczyna od zapoznania się z możliwościami finansowymi swoich klientów, określa m.in. wysokość potrzebnej kwoty, przeznaczenie, wysokość rat, termin spłaty, a nawet doradzi jakie kroki podjąć, aby zwiększyć zdolność kredytową. doradca kredytowy warszawa posiadający umowę z kilkoma bankami sprawdzi i wybierze spośród wszystkich najlepszą ofertę. Klient, po przedstawieniu mu najlepszych wariantów, wybiera najbardziej optymalną dla niego ofertę. I tu nie kończy się praca pośrednika. W dalszym procesie uzyskiwania kredytu jest on w ciągłym kontakcie z klientami. Pomaga w kompletowaniu dokumentacji, tłumaczy wszelkie niezrozumiałe kwestie, a nawet pomaga negocjować warunki zawieranej umowy.


Ile kosztuje pomoc doradcy kredytowego?


Korzystając z pośrednictwa specjalisty nie musimy martwić się o koszty. Niezależny doradca kredytowy warszawa ma zazwyczaj podpisane umowy z wieloma placówkami bankowymi. Dzięki temu klient nie musi płacić za jego usługi. W momencie podpisania umowy bank przelewa doradcy wynagrodzenie w formie prowizji od kredytu. 


Jak znaleźć najlepszego doradcę kredytowego?


Dobrze jest skorzystać z oferty doradcy finansowego, który współpracuje z wieloma bankami. Taki pośrednik będzie w stanie przedstawić najbardziej korzystne oferty odpowiadające potrzebom klienta. W przypadku kiedy doradca kredytowy warszawa będzie współpracować wyłącznie z jednym bankiem  będzie przedstawiać ofertę tej placówki w samych pozytywach, nie wskazując na jego minusy. Warto również korzystać z usług eksperta polecanego przez innych klientów, posiadającego doświadczenie w swojej profesji oraz cieszącego się dobrą opinią.

Słowa kluczowe:doradca kredytowy warszawa,