Rolety dzień i noc rodzaje i zalety - ipprojekt.pl

Rolety dzień i noc rodzaje i zalety

Rolety typu dzień i noc to jedne z najbardziej popularnych przesłon okiennych w polskich domach. Oprócz tego, że są w przystępnej cenie, wyróżniają się budową, która kontroluje ilość wpadającego do wnętrza światła. Roleta dzień i noc składa się z dwóch pasów tkanin, które są naprzemiennie ułożone. Jakie są zalety i rodzaje rolet dzień i noc?

Rodzaje rolet typu dzień i noc

Rolety dzień i noc dzielą się pod względem konstrukcyjno-montażowym. Wyróżniamy rolety wolnowiszące, w kasecie i minirolety. Minirolety mocuje się przy pomocy mocnej taśmy klejącej lub haczyków bezpośrednio na plastikowej, lub drewnianej ramie okna. Rolety w kasecie montowane są do ramy okiennej, a wolnowiszące możemy zamocować bezpośrednio do ściany. Rolety wolnowiszące polecane są do niewymiarowych okien o bardzo małych lub bardzo dużych rozmiarach. Rolety dzień i noc w Gdańsku można znaleźć w okazyjnej cenie i wielu kolorach, tak by móc dopasować je do każdego wnętrza.


Zalety rolet dzień i noc


Rolety dzień i noc możemy nabyć w wielu rozmiarach i kolorach, dzięki temu dobierzemy je do koloru ścian lub dekoracji w pomieszczeniu. Pasuje do każdego typu pomieszczeń, zarówno do salonu, kuchni, jak i pokoju dziecięcego. Ich największą zaletą, jest to, że dają nam możliwość wpuszczenia dokładnie takiej ilości światła, jaką sami chcemy. Nie dają możliwości pełnego zaciemnienia, co jest niezmiennie ważne, gdy nie chcemy by w naszym pokoju, zapanowała ciemność. Wraz z rozwojem rolet dzień i noc ich projektanci dokładają wszelkich starań, by ich design był zachęcający dla każdego klienta.


Paskowy wzór rolety sprawia, że nie potrzeba zawieszać dodatkowych ozdób w oknie takich jak firany czy zasłony. Na roletach nie zbiera się kurz, nie trzeba ich prać czy suszyć. To dobre rozwiązanie dla osób starszych, które nie mają siły, by wspinać się po drabince tylko po to, by zmienić zabrudzoną firankę. Kolejną zaletą rolet dzień i noc jest fakt, że są łatwe i szybkie w montażu a w razie konieczności mogą być przenoszone z jednego okna na drugie.

Słowa kluczowe:rolety dzień noc gdańsk,