Jak wybrać dobre okna PCV? - ipprojekt.pl

Jak wybrać dobre okna PCV?

Gdy mury już są zbudowane, dom pokryty jest dachówką przyszedł czas na wstawienie okien PCV. Aby zrobić to dobrze musisz znaleźć okna dobrej jakości. Jednak ja je znaleźć? Jak ocenić, że dane okna pcv kościerzyna to solidny wybór? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć. 


Standardy 2017 roku 


Jeśli myślicie, że okna nie podlegają żadnej kontroli prawnej to zdecydowanie jesteście w błędzie. Dbając o środowisko przyrodnicze oraz oszczędność energii już w 2017 roku wprowadzono nowe przepisy dot. standardu okien. Wg. podstawy prawnej z 2017 roku okna powinny mieć współczynnik Uw na poziomie równym 1,1 W/(m2K). Współczynnik Uw w polskim prawie budowlanym odnosi się do przenikania światła. W przypadku wartości równej 1,1 W możemy powiedzieć, że okna pcv kościerzyna były oknami typowo referencyjnymi. Przenikliwość ciepła o podanych parametrach ma bardzo duże znaczenie w określaniu klasy energetycznej, o czym opowiemy za chwilę.  


Obecne zalecenia 


2021 rok ma spowodować zmianę przepisów budowlanych dot. okien. Jak zapowiadają eksperci budowlani okna pcv kościerzyna będą miały niższy współczynnik ciepła. Specjaliści od okna pcv kościerzyna przewidują, że współczynnik Uw może się znacznie obniżyć. Zakładają, że Uw z 1,1 W zejdzie aż do 0,9 W. Czy ta zmiana ma znaczenie? Jak najbardziej. Produkcja okna pcv kościerzyna może nieznacznie wzrosnąć. Mimo delikatnych podwyżek cen warto wspomnieć o zaletach.


Korzyści ze zmian 


Ustaliliśmy na początku, że współczynnik Uw odnosi się do natężenia światła. W przypadku, gdy współczynnik jest niski natężenie światła znacznie wzrasta. Takie działanie pozwala na tworzenie lepszej struktury przepuszczalności promieni. Dzięki czemu przez okna pcv kościerzyna do pomieszczenia trafia więcej światła, a koszty ogrzewania są zdecydowanie niższe. Klasa na poziomie 0,9 Uw pozwala na lepszą ochronę przed utratą ciepła. Podane wartości zaliczają okna pcv kościerzyna jako energooszczędne. Oszczędzanie energii grzewczej przyczynia się do obniżenia rachunków za prąd czy gaz. 

Słowa kluczowe:okna pcv kościerzyna,