Zioła na nerki - jak zadbać o oczyszczenie organizmu? - ipprojekt.pl

Zioła na nerki - jak zadbać o oczyszczenie organizmu?

Czy wiesz, że zdrowe nerki to także błyszczące włosy, elastyczna skóra i mocne kości? Praca tych dwóch niepozornych narządów oddziałuje na cały Twój organizm wpływając na funkcjonowanie innych narządów. To dzięki nim w Twoim organizmie zachowana jest równowaga kwasowo-zasadowa i odpowiedni poziom sodu. To one są głównymi sprzątaczkami na stałe zatrudnionymi w Twoim organizmie. Oczyszczają go wydalając z niego to co niepotrzebne i dbają o właściwe oczyszczenie krwi. Jeśli zależy Ci na tym aby Twoje nerki były zdrowe i pracowały efektywnie zaopatrz się w odpowiednie zioła na nerki.


Zioła na nerki – oczyszczające i moczopędne działanie


Oczyszczającą pracę Twoich nerek wspomogą łatwo dostępne w każdej aptece zioła takie jak iście brzozy, borówki brusznicy, pokrzywy, czarnej porzeczki i melisy. Ziołolecznictwo pomoże Ci w licznych dolegliwościach, w tym w kamicy nerek.


Jeśli cierpisz na kamicę nerek pomyśl o zastosowaniu wywaru ze słomy owsianej na którym zaparzysz rdest ptasi albo ziele wrzosu. Tak przygotowany wywar spożywaj dwa razy dziennie aby odczuć szybko efekty jego działania. Twoje drogi moczowe oczyszczą także takie zioła na nerki jak kora wierzby, ziele skrzypu i wrzosu, kwiat nawłoci, jagody jałowca, korzeń i nać pietruszki, nasiona czarnuszki i kozieradki. Mają one działanie moczopędne, które pomoże w wydaleniu z organizmu zbędnych produktów metabolizmu takich jak chlor czy szkodliwy mocznik.


Dobrze dobrane zioła mogą także przeciwdziałać zatrzymywaniu wody w organizmie. Wymienione wcześniej zioła takie jak pokrzywa, brzoza czy rdest ptasi pomogą wypłukać z organizmu szkodliwe toksyny i piasek nerkowy a także wesprą proces usuwania z organizmu mocznika. Zioła na nerki mają również bakteriobójcze działanie, które może zahamować procesy zapalne w układzie moczowym i pokarmowym.


Zioła na nerki stosuj po wcześniejszej konsultacji z lekarzem, dzięki temu uzyskasz pewność że stosujesz je z rozsądkiem i wykorzystując odpowiednio ich działanie. Zanim zdecydujesz się zatem na wypicie ziołowego wywaru porozmawiaj wcześniej ze swoim urologiem lub internistą.

Słowa kluczowe:zioła na nerki,